Úvod > Aktuality > Sweetcup 2022

Sweetcup 2022

6.10.2022
24.10.2022

V minulém týdnu jsme absolvovali cestu na Slovensko, kde jsme se zúčastnili 19. ročníku soutěže Sweetcup 2022.

Soutěže se zúčastnilo 64 soutěžících ze tří zemí a 25 škol v oborech barista, kuchař, cukrář, číšník - slavnostní tabule a aranžér - obchodní pracovník.

Na soutěž jela reprezentovat naší školu Sára Pešková z prvního ročníku oboru číšník - barman - barista a Tomáš Rabas ze třetího ročníku obor kuchař.

Odjížděli jsme v dobré náladě ve středu 5.10. 2022, ale bohužel již v Litomyšli skončily veškeré naděje na úspěch talentovaného, neskutečně namotivovaného a připraveného kuchaře Tomáše Rabase, vzhledem k úrazu, který se mu stal cestou.

Na Slovensko jsme dorazili jen ve třech s velkým odhodláním, že to musíme vyhrát i za Tomáše, kterého to opravdu moc mrzelo.

Již ve středu odpoledne se Sára seznámila s kávovarem a po krátké nervozitě, která postupem času vyprchala, a po dobré večeři jsme šli brzy spát, aby bylo ve čtvrtek vše v pohodě.

Baristů bylo 9 a Sára si vylosovala číslo 5, takže měla dost času se připravit a podívat se i na soupeře. Soutěž baristů byla rychlá, takže přišla na řadu dříve, než bylo původně plánováno.

Nervozita trochu pracovala, ale Sára krásně komunikovala s porotci, úsměv ji nezmizel ani ve chvíli, kdy trochu rozlila cappuccino a rozpovídala se tak, že přesáhla i drobně čas, ale i tak dosáhla první místo ve velké konkurenci baristů. Sára se stala miláčkem všech.

Moc děkujeme škole za příležitost reprezentovat naší školu i v mezinárodní konkurenci a těšíme se na příští jubilejní ročník Sweetcupu, že se opět zúčastníme, doufám ve větším počtu soutěžících a že se setkáme s přáteli, které jsme tam poznali.

Zahájení Zahájeníoběd cestou na SlovenskoDokončování cappuccinakomunikace s porotcipříprava cappuccinapříprava cappuccinaPříprava espressaSára začínámáme zlatoukázka dortůukázka kuchařiukázka kuchařivítězný dortvýsledková listina oboru barista.