Úvod > Aktuality > Shakespeare zabodoval

Shakespeare zabodoval

21.12.2022

23. listopadu odpoledne vyjely 2 minibusy naplněné zájemci z řad našich studentů do Prahy, aby zhlédli Shakespearovu hru Hamlet a osvěžili si své znalosti o tomto díle.

V 19 hodin jsme všichni seděli na svých místech ve Švandově divadle na Smíchově a netrpělivě čekali na začátek představení, abychom se konečně ocitli v Dánsku na hradě Elsinor a setkali se s mladým Hamletem, královským synkem, kterému se zjeví duch jeho mrtvého otce a rázem se vše změní. Předstírané šílenství, snaha usvědčit otcova vraha, zklamání z vlastní matky, láska k Ofélii a všude samá přetvářka a intriky. To vše směřuje k  tragickému konci. Ale hra přinesla i něco víc než jen všem dobře známý příběh, mimochodem mnohem otevřenější a současnější, než bychom čekali. Kladla nám otázky, o kterých stojí za to přemýšlet.

A naše reakce na představení? Všichni jsme se shodli na tom, že současná adaptace hry pod vedením režisérky Daniely Špinar neztratila nic na své působivosti. Skvělý byl především Patrik Děrgel v roli Hamleta, který se nebál „jít se svou kůží na trh“ (a to doslova J). Podle názoru jednoho z účastníků by si představení zasloužilo hodnocení 9/10.

Každopádně bychom znovu rádi viděli další skvělé představení. Pokud máte nějaký dobrý tip, neváhejte kontaktovat S. Kaplanovou (kabinet 109).

Shakespeare zabodovalShakespeare zabodovalShakespeare zabodovalShakespeare zabodovalShakespeare zabodovalShakespeare zabodovallShakespeare zabodoval