Úvod > Aktuality > Projektový den - ZŠ Dr. Peška

Projektový den - ZŠ Dr. Peška

15.6.2022
29.6.2022

Projektový den se uskutečnil 10.11.2021 v prostorách SOŠ a SOU Chrudim. Tento projektový den byl určen pro ZŠ Dr. Peška Chrudim.

Žákům byli vysvětleny jednotlivé receptury a technologické postupy jednotlivých pokrmů, které pak pod vedením učitelů odborného výcviku sami připravovali. Žáci byli rozděleni do jednotlivých skupin, které pak připravovali přidělené pokrmy. Žáci si osvojili základní kuchařské dovednosti s využitím moderních technologických zařízení a vaření s co nejmenším odpadem ze surovin. Rovněž viděli ukázku tzv. Finger food a možnosti jeho použití. Na závěr setkání proběhlo s žáky a jejich pedagogickým doprovodem shrnutí uvařených pokrmů včetně jejich ochutnávky.

Projektový den - ZŠ Dr. PeškaProjektový den - ZŠ Dr. PeškaProjektový den - ZŠ Dr. PeškaProjektový den - ZŠ Dr. PeškaProjektový den - ZŠ Dr. PeškaProjektový den - ZŠ Dr. Peška