Úvod > Aktuality > PRAHA HRAVĚ ANEB I3 A ANGLICKÁ BOJOVKA NA KAMPĚ

PRAHA HRAVĚ ANEB I3 A ANGLICKÁ BOJOVKA NA KAMPĚ

17.6.2022
31.8.2022

Říká se, že chodit po městě je mnohem namáhavější, než když vyrazíte na túru do hor. Třída I3 to rozhodně může potvrdit, protože v pátek 17.6.2022 poctivě prochodila historické centrum Prahy.

Prošli jsme společně část Královské cesty a na Křižovnickém náměstí na nás čekala anglicky mluvící lektorka (sympatická Turkyně studující anglickou literaturu v Praze), která nás bombardovala dotazy týkajícími se Karlova mostu, Karla IV., Vltavy a povodní, české historie, českých svatých, architektury, a Kampy. To celé samozřejmě v angličtině. Za každou správnou, ale i zábavnou odpověď studenti získávali mince nebo diamanty pro svůj tým. Nakonec jednotlivé týmy dostaly mapu parku na Kampě a samostatně plnily úkoly podle zadání. Speciální body byly i za rychlost. Rychlostí blesku a s většinou správných odpovědí se přiřítil „Zdenda tým“, s rozvahou si úkoly naopak užíval „Tomáš tým“. Na všechny týmy samozřejmě čekala sladká odměna. Jako třídní chci všechny týmy moc pochválit za snahu, předstíraný i nepředstíraný zájem (chápu, že historie není pro všechny) a hlavně za bezproblémovou komunikaci v angličtině.

Co by to bylo za výlet, kde by se nebloudilo. Takže na závěr ještě několik malostranských uliček navíc cestou ke slavné Lennonově zdi. Rychlé foto a pak už sprintujeme na nádraží. A před námi pohodový slunečný víkend a bolavé nohy nahoře. A především, pouhých pár dnů do konce školního roku!!!

Pohodové prázdniny všem za celou I3 přeje Hana Pánková (třídní učitelka). A kdybyste se nudili u bazénu, můžete se otestovat, zda byste na naší bojovce rozuměli anglickým výrazům jako: flood, kingfisher, ford, barrier, baroque statue, patron saint, protecting column or enthusiasm