Úvod > Aktuality > Organizace výuky na škole od 26. 4. 2021, testování žáků

Organizace výuky na škole od 26. 4. 2021, testování žáků

21.4.2021
30.4.2021

Ve středních školách se od 26. 4. 2021 umožňuje praktické vyučování a praktická  příprava žáků všech ročníků  bez omezení

poibrahim-boran-aBNPslolmJM-unsplash.jpgčtu žáků nebo studentů ve skupině. Osobní účast na praktickém vyučování žáků je podmíněna povinným testováním dle platného mimořádného opatření. Žáci účastnící se vzdělávání jsou oprávnění ubytovat se ve školském výchovném a ubytovacím zařízení.

Teoretické vyučování bude i nadále probíhat distanční formou.

Žákovi účastnícímu se praktického vyučování na střední škole nebo který se účastní skupinové konzultace nebo závěrečných zkoušek, maturitních zkoušek se ve škole umožňuje osobní přítomnost pouze tehdy, pokud
a) nemá příznaky onemocnění COVID-19, a
b) podstoupil vyšetření prostřednictvím neinvazivního preventivního antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2, který si provedl sám a který mu poskytla škola a prokáže se negativním výsledkem tohoto vyšetření.

Podrobnosti naleznete v dokumentu Mimořádné opatření

Instruktážní leták použití LEPU testů ZDE

Instruktážní video použití LEPU testů