Úvod > Aktuality > NAŠE ŠIKOVNÉ CUKRÁŘKY

NAŠE ŠIKOVNÉ CUKRÁŘKY

15.4.2019

24. ročník mezinárodní přehlídky kuchařů a cukrářů Gastro Hradec Vitana Cup 2019, který pořádala Asociace kuchařů a cukrářů České republiky 28. března 2019, si nemohla nechat ujít dvojice soutěžících cukrářek z chrudimské SOŠ a SOU obchodu a služeb.

Po pečlivé přípravě pod vedením paní učitelky odborného výcviku Jany Matějů získala ve zlatém pásmu pohár za druhé místo v absolutním pořadí Simona Klofáčová ze třetího ročníku. Soutěžila v kategorii Cukrář umělec junior s výrobkem nazvaným "BABIČKA". Velmi zdatně Simoně sekundovala také druhačka Tereza Kyselá, která ve stejné kategorii obsadila krásnou pátou příčku se svým výrobkem nazvaným "PLESOVÁ SEZÓNA".
"Mohlo by se zdát, že po loňském vítězství je druhé místo pro naši školu malým zklamáním, ale opak je pravdou. Každoroční umístění v absolutní špičce v náročné konkurenci soupeřek z celé republiky navíc umocněné mezinárodní účastí je důkazem umu a píle našich studentek i učitelek odborného výcviku," komentuje úspěch svých svěřenkyň ředitel školy Jaroslav Kořínek.

Vitana Cup 2019Vitana Cup 2019Vitana Cup 2019Vitana Cup 2019Vitana Cup 2019Vitana Cup 2019