Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb, Chrudim

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Matematická soutěž v Hradci Králové

Matematická soutěž v Hradci KrálovéDatum konání:
4.4.2019

Dne 29. 3. 2019 se vybraní žáci naší školy zúčastnili „Celostátní matematické soutěže“ v Hradci Králové.

Soutěž se konala v prostorách SOŠ a SOU Hradec Králové v Hradecké ulici, tedy v prostorách bývalé SPŠS. Historie této budovy sahá až do 20. let minulého století a jedná se stavbu navrženou významným hradeckým architektem Josefem Gočárem. Matematická soutěž zde probíhá každoročně. Soutěžící byli rozděleni do 7 kategorií. Naši školu reprezentovalo 7 žáků různých oborů a ročníků. Soutěžní klání trvalo necelé 2 hodiny. Zbylý čas do odjezdu autobusu jsme využili k procházce městem. Zastavili jsme se u historicky významné stavby vodní elektrárny zvané „Hučák“. Po krátké svačině v parku jsme vyrazili na autobus směr Chrudim.

Matematická soutěž v Hradci KrálovéMatematická soutěž v Hradci Králové