Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb, Chrudim

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Gastronomické slavnosti v Litomyšli - druhé místo!!!

Gastronomické slavnosti v Litomyšli - druhé místo!!!Datum konání:
18.5.2019
Datum ukončení:
27.5.2019

V sobotu 18. května 2019  naše škola absolvovala Gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové v Litomyšli.

V osmém ročníku kuchařské soutěže středních škol vybojoval náš kuchařský tým ve složení Tereza Pekařová a Jakub Suda krásné druhé místo. Jejich mufloní hřbet, tuřínové, kaštanové pyré, tuřínová sláma, glazovaná červená cibule, zvěřinové ragů, bramborové noky a to vše doplněné ještě redukcí z aronie  byl pokrm, který neměl chybu. Oba nadšení vyznavači kuchařského umění pracovali precizně, profesionálně, čistě a hlavně s láskou. Soutěžili jako první tým v pořadí, přesto se nezalekli a se zaujetím sledovali  po zbytek soutěže ostatní týmy při jejich práci. Kuchařský tým koučovala paní Lietavcová Lucie s Jitkou Dopitovou. Byly dvě, protože více hlav více ví!

Naše škola se prezentovala i svými  proslavenými výrobky ve stánku, kde naši prodavači prodávali mini zákusky, koláčky, modelované výrobky z mandlové hmoty, zdobené perníčky, čajové pečivo, kynuté bednaříky, minirohlíčky slané plněné nivou a špenátem a spoustu dalších mňamek vyrobených našimi kuchaři a cukráři. Počasí vyšlo, vše se prodalo, zájem o naše výrobky byl opět veliký, takže se těšíme na příští ročník.

Gastronomické slavnosti v LitomyšliGastronomické slavnosti v LitomyšliGastronomické slavnosti v LitomyšliGastronomické slavnosti v LitomyšliGastronomické slavnosti v LitomyšliGastronomické slavnosti v LitomyšliGastronomické slavnosti v LitomyšliGastronomické slavnosti v LitomyšliGastronomické slavnosti v LitomyšliGastronomické slavnosti v LitomyšliGastronomické slavnosti v LitomyšliGastronomické slavnosti v LitomyšliGastronomické slavnosti v LitomyšliGastronomické slavnosti v LitomyšliGastronomické slavnosti v LitomyšliGastronomické slavnosti v LitomyšliGastronomické slavnosti v LitomyšliGastronomické slavnosti v Litomyšli