Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb, Chrudim

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Exkurze třídy G3 do hotelu Hilton

Exkurze třídy G3 do hotelu HiltonDatum konání:
19.5.2022

Vydali jsme se do Prahy na předem domluvenou exkurzi do hotelu Hilton. Hotel Hilton patří do stejnojmenné hotelové sítě a je to jeden z nejlepších hotelů v Praze, o čemž svědčí i to, že v době naší návštěvy v něm byla ubytována bulharská vládní delegace.   

V atriu hotelu se nás ujala průvodkyně, která nás nejprve seznámila s historií hotelového řetězce a s jeho zaměřením na širokou klientelu od byznysmenů po rodiny s dětmi.

Bylo nám umožněno prohlédnout si fitness hotelu, bazén se saunou, nově zrekonstruované pokoje, konferenční sál a bar v nejvyšším patře s vyhlídkou na město. Bylo to prostě úžasné.

Průvodkyně nám zodpověděla všechny naše všetečné otázky k provozu takového hotelu, i ohledně možnosti zaměstnán, jaké požadavky hotel na zaměstnance klade, apod.

V druhé části exkurse jsme navštívili Fürstemberskou zahradu pod Pražským hradem. Zahrada je nově zrekonstruovaná a je z ní pěkný výhled na malostranské paláce. Počasí jsme měli pěkné, takže jsme si to mohli opravdu užít a někteří jsme si zde udělali pěkné fotky. Přes zahrady jsme se dostali Na Pražský hrad, kam se nám podařilo přijít právě na  výměnu hradních stráží. Prohlédli jsme si i chrám svatého Víta. Potom jsme sešli Nerudovou ulicí a kolem chrámu sv. Mikuláše na Karlův most a Starým městem jsme se dostali na Staroměstské náměstí.

Exkurze se nám opravdu vydařila, i počasí nám přálo.

Exkurze třídy G3 do hotelu HiltonExkurze třídy G3 do hotelu HiltonExkurze třídy G3 do hotelu HiltonExkurze třídy G3 do hotelu HiltonExkurze třídy G3 do hotelu HiltonExkurze třídy G3 do hotelu Hilton