Úvod > Aktuality > Baristický kurz

Baristický kurz

17.5.2022
16.6.2022

V minulém týdnu 16. a 17. května se uskutečnil baristický kurz pro žáky druhého ročníku oboru Číšník – barman – barista.

Kurz probíhal přímo v naší škole, pod vedením zkušeného lektora České barmanské asociace pana Tomáše Zahradila. Studenti se dozvěděli spoustu zajímavých informací o pěstování kávy, o sběru kávových třešní, o metodách zpracování kávy i o pražení. Následně se věnovali práci baristy už zcela prakticky. Nastavovali mlýnek, připravovali správně espreso, pěnili mléko a vytvářeli cappuccino. Samozřejmostí bylo i čištění kávovaru. Celý kurz byl zakončen vědomostním testem. Všichni žáci uspěli a získali certifikát.

Baristický kurzBaristický kurzBaristický kurzBaristický kurzBaristický kurzBaristický kurz