Úvod > Aktuality > EXKURZE N1 V PRAZE V ČESKÉ NÁRODNÍ BANCE

EXKURZE N1 V PRAZE V ČESKÉ NÁRODNÍ BANCE

25.3.2019

Dne 14. 3. 2019 třída N1 navštívila expozici České národní banky “Lidé a peníze".

Tato se nachází v historickém trezoru banky a vystavuje významné exponáty týkající se vývoje platidel a peněz od dob jejich počátků až do současnosti. Nejprve jsme shlédli dva kratší filmy o vzniku a historii ČNB a jejím poslání a úkolech. V další části jsme si prohlíželi mince a  bankovky od nejstarší po nejnovější, rovněž jejich padělky, zkusili zvednout pravou cihlu zlata a další zajímavosti. Naši studenti tak získali jedinečné informace k peněžnictví v českých zemích, které v takto ucelené formě nelze jinde najít.

EXKURZE N1 V PRAZE V ČESKÉ NÁRODNÍ BANCEEXKURZE N1 V PRAZE V ČESKÉ NÁRODNÍ BANCEEXKURZE N1 V PRAZE V ČESKÉ NÁRODNÍ BANCEEXKURZE N1 V PRAZE V ČESKÉ NÁRODNÍ BANCE