Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb, Chrudim

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > COVID-19 Mapa pomoci pro Chrudim

COVID-19 Mapa pomoci pro ChrudimDatum konání:
29.5.2020
Datum ukončení:
24.8.2020

Valentýna Kobrová, studentka naší školy, vytvořila se spolkem MKC Praha mapu pomoci pro Chrudim. 

Mapa je k nalezení na následujícím odkazu https://www.mapotic.com/chrudim-v-dobe-koronavirove-epidemie .

Mapa je výstupem vzdělávací aktivity COVID-19 Survival Map, kterou na konci března vytvořila organizace MKC Praha a dala ji k dispozici všem učitelům. Veškeré materiály k aktivitě jsou zde: https://migraceonline.cz/cz/o-nas/aktuality/nova-online-vzdelavaci-aktivita-uci-zaky-jak-vytvorit-mapu-pomoci-v-dobe-epidemie-koronaviru.

Vzdělávací aktivita COVID-19 Survival Map reaguje na aktuálně probíhající koronavirovou epidemii a kombinuje práci s mapou, demokratické rozhodování i aktivní pomoc druhým. Na mapě jsou zaznamenány všechny důležité informace týkající se koronavirové epidemie, souvisejících přijatých opatření nebo fungování místních služeb. Mapa slouží všem obyvatelům, kteří potřebují informace o otevírací době obchodů, omezení veřejných akcí nebo třeba hledají někoho, kdo by jim ušil ústenku, přinesl nákup či pohlídal děti. Mapa Chrudimi, kterou vytvořila Valentýna Kobrová, zaznamenává místa, kde lze sehnat dezinfekci, ústenky nebo pomoc pro seniory. Mimo jiné tam lze najít i aktuální informace o fungování vzdělavacích, kulturních a zdravotnických zařízení, úřadů a obchodů.

Chtěli bychom moc děkovat naší studentce Valentýně Kobrové, že se v této nelehké době věnovala prospěšné práci a pomohla tak všem obyvatelům Chrudimi.

 

O mapě jste se také mohli dozvědět na:

Facebooku MKC Praha: https://www.facebook.com/MKCPraha/posts/2977340412381253

Facebooku MigraceOnline: https://www.facebook.com/MigraceOnlinecz/posts/3277030935654308

Twitteru MKC Praha: https://twitter.com/mkc_praha/status/1262362969226215425

COVID-19 Mapa pomoci pro Chrudim