Úvod > Pomoc žákům > Problémy doma

Problémy doma s rodiči, sourozenci

Fungování rodiny je tak náročný proces, že se problémům čas od času nevyhne žádná rodina. Znamená to, že rodinné problémy a konflikty patří k životu.

Každá rodina má svoje zvláštnosti, svoje zvyky, svůj způsob komunikace, svůj způsob řešení problémů. V některých rodinách se o problémech mluví a všichni se snaží najít řešení společně. V jiných rodinách se mluví pouze o některých problémech a ostatní se nerozebírají atd. Problémy mohou být malé, ale i závažné (např. konflikty v rodině jsou na denním pořádku, rodina se dostala do velkých potíží např. finančních nebo dokonce, že je v rodině někomu ubližováno), krátkodobé i dlouho trvající. Může se stát, že rodina lépe zvládne krátkodobý závažnější problém než dlouhotrvající „maličkosti“. Do jaké míry jsou domácími problémy a konflikty zasaženi jednotliví členové rodiny je individuální.

Pokud nás nějaká rodinná situace trápí a my neví co s ní, nevidíme žádné řešení je vhodné promluvit si s někým, komu důvěřujeme nebo vyhledat odbornou pomoc…

Důležité kontakty:

Problémy doma s rodiči, sourozenci, kamarády

• třídní učitel
  • výchovná poradkyně Mgr. Petra Vítková, kabinet č. 108