Úvod > Pomoc žákům > Neprospívám ve škole > Nebaví mne obor, který studuji

Nebaví mne obor, který studuji

Máš dvě možnosti – dokončit, co tě nebaví, nebo odejít jinam.  Rozebereme tu druhou možnost:

• Pokud chceš měnit obor a zůstat na škole, dojdi k řediteli školy a zažádej o změnu oboru vzdělávání. Pokud nejsi plnoletý, musí tvoji žádost podepsat i rodiče.
  • Pokud chceš vybrat obor na jiné škole, máš dvě možnosti. Můžeš buď přestoupit nebo ukončit a přihlásit se na jinou školu. Lepší je první postup.

Přestup: zajdeš za ředitelem vybrané školy, kam chceš jít. Pokud souhlasí s přestupem, dohodneš s ním datum přestupu. Na naší škole vrátíš pomůcky, případně pracovní oblečení a bude slušné, pokud přestup oznámíš alespoň třídní. Od data přestupu budeš chodit na vybranou školu a pan ředitel tvé nové školy zařídí papírově, co je třeba. Vyžádá si pedagogickou dokumentaci a oznámí našemu panu řediteli, od kdy jsi žákem nové školy.

Ukončení: pokud jsi žákem 1. ročníku a chceš jít jinam, ukončit nemůžeš (můžeš  jen přestoupit). Pan ředitel nové školy tě totiž nemůže přijmout bez toho, abys prošel přijímacím řízením. Pokud jsi žákem vyššího ročníku, ukončit můžeš tak, že napíseš u paní sekretářky v č. dv. 104 oznámení o ukončení studia. Vrátíš v naší škole pomůcky a na nové škole máš již vyjednáno s panem ředitelem takzvané  přijetí do vyššího ročníku. A tam se uč!

• O všem informuj své rodiče. Oni jsou ti první, které máš nejblíž a i když někdy nadávají a zlobí se, je dobré s nimi mluvit a mnohé si vysvětlit… Stává se občas, že je obor zvolený nevhodně nebo se od vzdělávání čeká něco jiného. Toto ale napravit lze.