Úvod > Pomoc žákům > Neprospívám ve škole > Podle mého názoru toho mnoho umím, ale jsem nespravedlivě hodnocen

Podle mého názoru toho mnoho umím, ale jsem nespravedlivě hodnocen

• Pravděpodobně ti uniká podstata toho, co chce učitel slyšet, jaké znalosti či dovednosti požaduje. Co bys ve vzdělávání na střední škole umět měl.  V takovém případě je nutné sebrat odvahu, za učitelem dojít a popovídat si. Porovnat jeho a tvoje představy. Pouze vzájemným ujasněním bude tvůj pocit ublíženosti vyhlazen. Obrátit se můžeš i na výchovnou poradkyni či zástupkyni ředitele školy.
  • Možná také tvé sebehodnocení je vyšší, než by mělo být. I v takovém případě pouze srovnání a komunikace s vyučujícím může poopravit pohled na sebe sama.
  • Pamatuj na to, že i učitelé jsou lidé, nejsou stroje s přesnými tabulkami hodnocení a mohou se lišit v pohledu na tvé vědomosti, ba mohou být i zaujatí. Pokud jsi ale přesvědčen o tom, že umíš a víš tak, jak máš, vykomunikovat s vyučujícími z jakýchkoli důvodů nelze, budiž ti útěchou to, že vložená investice do vlastního učení se neztrácí. Najdeš ji možná jen později , možná až v zaměstnání.
  • Podívej se na desatero rad MUDr. Jana Cimického Jak se správně učit, možná někde děláš chybu, pak to půjde líp.