Úvod > Pomoc žákům > Neprospívám ve škole > Dostávám špatné známky proto, že se moc neučím

Dostávám špatné známky proto, že se moc neučím

Lepší známky bez přípravy na vyučování asi zadarmo dostávat nelze. Pravděpodobně se ti učit nechce. Co s tím můžeš udělat?

• Přestaň bojovat sám se sebou a přemýšlet o tom, jak tě učení nebaví, jednoduše si sednout  a hned kousek udělat (protože většinu energie vyčerpáš na boj sám se sebou a nezbude ti síla na vlastní učení).
  • Udělej si chvilku na to, kdy se vůbec učit lze – ne po jídle, ne těsně před spaním, ne tehdy, když přichází maminka s ubrečeným bráškou ze školky…
  • Dodržuj základy duševní hygieny a vyčleň si i svůj malý koutek, kde máš klid na práci.
  • Odměň se za každý kousek práce, i kdyby to mělo být jen sdělení: „Jsem prostě jednička.“ (:
  • Vytrvej, nenech se otrávit, i když se výsledky nedostaví hned. Obvykle jsou to jen střípky úspěchů, často až po dnech či týdnech práce. Pomoci ti mohou i učitelé v konzultačních hodinách.
  • OPAKUJ SI! Všechno, co se naučíš, by sis měl 3 dny po sobě zopakovat, až tehdy se ti to v hlavě správně usadí. Pokud si neopakuješ, učíš se jen nárazově, je to práce takřka zbytečná.
  • Podívej se na desatero MUDr. Jana Cimického Jak se správně učit, možná, že děláš něco špatně. Pak půjde učení lépe.