Úvod > Aktuality > Učitelé sbírají zkušenosti v Holandsku

Učitelé sbírají zkušenosti v Holandsku

12.6.2023
27.6.2023

Od  4.6. do 9.6.2023 vyslala naše škola celkem 5 vyučujících různých předmětů na zkušenou do Holandska.

V rámci projektu Implementace Krajského akčního plánu Pardubického kraje II, jehož součástí jsou i tzv. Mobility pro pedagogické pracovníky, se na 50 středoškolských učitelů z celého Pardubického kraje mělo možnost dozvědět, jak fungují střední školy v Holandsku.

Součástí stáže byla návštěva pěti různě zaměřených středních škol ve městě Alkmaar, kde jsme měli možnost zúčastnit se výuky, prohlédnout si školy v doprovodu studentů  a učitelů, ale také diskutovat s holandskými kolegy o systému vzdělávání.

Všechny zúčastněné (Dana Kejzlarová, Miroslava Hrstková, Lucie Lietavcová, Monika Kopecká, Hana Pánková) považujeme tento výjezd za obohacující, byť je holandský systém středního vzdělávání odlišný. Kromě holandských sýrů jsme si přivezly zkušenosti, které můžeme zapojit do výuky. Zajímavé bylo i setkání s ostatními kolegy ze škol Pardubického kraje, protože i ve volných chvílích jsme „učili“ a předávali si poznatky ze své praxe.