Úvod > Aktuality > The Best of Czenglish

The Best of Czenglish

7.1.2020

Pátek třináctého tentokrát rozhodně nepatřil k těm smolným. Každý student uvítá po tolika letech strávených v lavici alespoň malou změnu, takže jsme tvrdé židle vyměnili za trochu měkčí a ve slavnostním sále chrudimského gymnázia jsme zhlédli několik interaktivních scének the Bear Educational Theatre.

David Fisher a jeho kolegyně žijí v České republice už několik let a dobře vědí, která slova neumí Češi vyslovit (i když v porovnání s Italy jsme byli pochváleni) a které gramatické jevy jsou pro nás oříšek. Jsem přesvědčená, že studenti I1, I2G, I3G, I4, G4 a N2 už nikdy neřeknou spaghetti are a navíc budou mít náskok do závěrečného ročníku, kde je čeká oblíbený posun časů v nepřímé řeči.

P.S.: Chcete-li se trochu zasmát, požádejte Vaše děti, aby vám řekli, k jakým nedorozuměním dochází při špatné italské výslovnosti. Podobných vtipů najdete na internetu spoustu. https://www.youtube.com/watch?v=gxa1rJfLj5M

Takže veselé Vánoce!!!

The Best of CzenglishThe Best of CzenglishThe Best of CzenglishThe Best of CzenglishThe Best of Czenglish