Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb, Chrudim

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > První den s cizinkami

První den s cizinkamiDatum konání:
27.9.2022
Datum ukončení:
2.10.2022

Na chrudimském vlakovém nádraží v neděli odpoledne netrpělivě přešlapovaly čtyři angličtinářky z naší školy. Vyhlížely vlak, kterým dorazila skupina zahraničních studentek, které od pondělí do pátku zůstávají v naší škole. Když se z vlaku vyvalily obrovské kufry, bylo hned jasné, na koho máme mávat. Studentky ze Srbska, Řecka, Gruzie a dvě Turkyně zůstávají v České republice celkem 5 týdnů a v rámci projektu Edison každý týden na jedné škole anglicky seznamují žáky se zemí, ze které pochází.

Videa s jejich medailonky už jste měli možnost zhlédnout na webových stránkách naší školy (v článku letem světem s Edisonem).

Projekt vytvořený studentskou organizací Aiesec rozhodně pomáhá prolomit mezikulturní bariéry. To jsme si mohly vyzkoušet na vlastní kůži už první den ve třídách N1, N2, I1, I2A, I2B, I3, I4, G1, G2 a G3. G1 v rámci praxe dokonce uvařila společně s Leylou typické turecké jídlo a ostatní spolužáci z G1 pro změnu obsluhovali zahraniční studentky  při obědě anglicky. Chcete-li vidět nějaké fotky, doporučuji Facebook a Instagram.

Těšíme se na další společně strávené dny.