Úvod > Aktuality > Projektový den - ZŠ Dr. Peška

Projektový den - ZŠ Dr. Peška

14.6.2022
28.6.2022

Žáci 8. ročníku ZŠ Dr. Peška, kteří se 7. 4. 2022 zúčastnili projektového dne v prostorách SOŠ a SOU Chrudim, se seznámili nejen s trendy současné moderní gastronomie (minutky), upekli si domácí chléb, ale také s moderním technologickým vybavením gastro-studia a možnostmi jeho využití při přípravě surovin a pokrmů a při jejich servírování.

Žákům byly předány receptury v tištěné podobě a vysvětleny technologické postupy pokrmů, které pak samostatně připravovali pod odborným dohledem pedagogů SOŠ a SOU Chrudim. Žáci tak měli možnost klást dotazy spojené s technologickými postupy a surovinami potřebnými pro přípravu pokrmů. Závěrečná finalizace jednotlivých jídel, servírování všech chodů a jejich ochutnávka byli pro žáky odměnou a příjemnou tečkou na závěr projektového dne.

Projektový den - ZŠ Dr. PeškaProjektový den - ZŠ Dr. PeškaProjektový den - ZŠ Dr. PeškaProjektový den - ZŠ Dr. PeškaProjektový den - ZŠ Dr. PeškaProjektový den - ZŠ Dr. Peška