Úvod > Aktuality > OKRESNÍ KOLO SOUTĚŽE V ANGLICKÉM JAZYCE - TĚSNĚ POD PÓDIEM

OKRESNÍ KOLO SOUTĚŽE V ANGLICKÉM JAZYCE - TĚSNĚ POD PÓDIEM

18.3.2022
9.4.2022

V okresním kole soutěže v angličtině jsme tentokráte skončili těsně pod pódiem. Konkrétně Vladimír Třísko ze třídy I1A se umístil na 4. místě a za ním v závěsu následovala Adéla Dvořáková ze třídy I3 a Viktoria Szenteczká ze třídy K1.

Účast v kategorii SOŠ byla tentokrát velmi slabá. Svoje zástupce 18.3.2022 do boje vyslala pouze Obchodní akademie Chrudim, Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči a naše škola. Ostatní chrudimské střední školy po ročním výpadku prezenční výuky účast vzdaly.

Již tradičně se soutěžící nejprve utkali s rodilými mluvčími. MuselI splnit celkem tři poslechová cvičení, která jsou založena na principu FCE (cambridgeská zkouška). Poté prokazovali svoje komunikační dovednosti – v podstatě šlo o konverzaci na základě vylosovaného obrázku bez předchozí přípravy. Hodnotila se jazyková pohotovost a kreativita, bohatost slovní zásoby, výslovnost a gramatická správnost.

Výše zmíněným studentů děkuji za vzornou reprezentaci.