Úvod > Aktuality > Let´s show how good we are in English

Let´s show how good we are in English

1.1.2022

Při posledním školním kole soutěže v anglickém jazyce ještě v tzv. době předcovidové v lednu 2020 jsme zaznamenali rekord v počtu přihlášených studentů. Soutěže se tehdy zúčastnilo 27 studentů a moc nás mrzí, že bylo zrušeno krajské kolo, do kterého postoupili Tadeáš Dulínek a Matyáš Hrubý. Bohužel nedostali šanci prokázat svoje anglické dovednosti. Doufejme tedy, že některý z letošních účastníků se po absolvování okresního kola také nominuje do kola krajského.

Mohli by to být: Adéla Dvořáková (I3), Viktoria Szenteczská (K1) nebo Vladimír Třísko (I1A). Tito studenti se totiž umístili na pomyslných nejvyšších stupních anglické školní soutěže, která se konala 21.12.2021. Adéla zvítězila ziskem 51 bodů a hned za ní se o druhé a třetí místo dělí Viki a Vláďa se shodným počtem 50 bodů. O předních příčkách opět rozhodoval poslech s porozuměním. Z celkového počtu 16 zúčastněných se totiž po úvodním poslechovém testu do konverzační části probojovalo 12 poslechově nejzdatnějších studentů. V komunikační části už mezi studenty nebyly dramatické rozdíly. Všichni v angličtině popsali obrázek a pak konverzovali na zadané téma – tam už svoji roli sehrála štěstěna, protože ne každý byl z vylosovaného tématu nadšený.

Všem,  kteří v sobě našli odvahu  poměřit se v angličtině, děkuji za účast. Vítězům samozřejmě gratuluji a přeji hodně štěstí v okresním kole!!!

Za všechny angličtináře přeje MERRY CHRISTMAS or HAPPY HOLIDAYS

Let´s show how good we are in English