Úvod > Aktuality > Láska a válka

Láska a válka

3.3.2023
26.3.2023

V pátek 3. 3. 2023 navštívili všichni žáci místo teoretického vyučování představení Petr a Lucie podle novely Romaina Rollanda.

Hra byla předvedena v nastudování herců Divadla Radka Brzobohatého z Prahy. Devadesát minut jsme byli svědky prvního milostného vzplanutí dětinsky naivního Petra Aubiera k mladinké Lucii. Odehrávat se příběh v jiné době, skončil by možná happyendem. My jsme však byli v Paříži roku 1918, kdy gradovala 1. světová válka a ničila všechno a všechny kolem. A poučení pro nás? Nejenom že jsme se seznámili s nejslavnějším dílem francouzského nositele Nobelovy ceny za literaturu, ale také jsme pochopili, že je třeba umět se radovat z každého dne, který prožíváme, protože podobné hrůzy se dějí i v 21. století a bohužel jen kousek od nás.

Láska a válkaLáska a válkaLáska a válka