Úvod > Aktuality > Kurz zahraniční kuchyně

Kurz zahraniční kuchyně

23.2.2018
7.3.2018

Ve čtvrtek 15.2. 2018 se žáci  K3B seznámili s řeckou, vietnamskou, japonskou, indickou, italskou, španělskou, mexickou a thajskou kuchyní, které jsou jedny z nejzdravějších kuchyní světa.

Vzhledem k používaným surovinám, které byly k dispozici našim kuchaříkům v podobě čerstvého masa, ryb, mořských plodů, zeleniny, zralého čerstvého ovoce, různých druhů obilovin, rýže, čerstvých bylinek, exotického koření mohli uvařit pokrm s nádechem dálek a exotiky.                                                                                                     Chlapci a děvčata připravovali nejenom řeckou musaku, vietnamské jarní závitky s čerstvým zeleninovým salátem, ale i dim sum knedlíčky s redukcí z červeného zelí, cizrnovou polévku po indicku, indické kuřecí curry s kokosovým mlékem, kuřecí v tempuře,  italské lasagně, gnocchi se sýrovou omáčkou, rizoto s parmezánem, nebo ohnivou thajskou klasiku. Sladkou tečkou byl rafinovaně jednoduchý thajský dezert v podobě smažených banánů v kokosovém těstíčku s karamelem!

IMG_9935u.jpgkuchtici.pngcookkuchtici