Úvod > Aktuality > Kurz pálená hmota

Kurz pálená hmota

18.2.2020
26.2.2020

Ve dnech 17 – 18. 2. 2020 se ve školní cukrárně uskutečnil kurz pálené hmoty. Tohoto kurzu se účastnili žáci a žákyně prvního ročníku oboru cukrář.

Nejprve jsme si představili pálenou hmotu, jaké výrobky se z ní vyrábí, jak se peče a čím se plní. Poté si každý žák vyrobil pálenou hmotu a z ní nastříkal věnečky, větrníky a banánky. Po upečení si uvařili a připravili vhodné náplně a výrobky naplnili a potáhli fondánovou polevou. Druhý den jsme vyráběli další výrobky z pálené hmoty, jako jsou povidloně, bochánky s křehkou krustou, profiterolky a krokambuš. Opět jsme si nejprve upekli korpusy, poté se připravili náplně a naplnili vychladlé korpusy.

Tak se  na naše výrobky podívejte.....

Kurz pálené hmotyKurz pálené hmotyKurz pálené hmotyKurz pálené hmotyKurz pálené hmotyKurz pálené hmoty