Úvod > Aktuality > Kurz listového těsta

Kurz listového těsta

25.2.2020
5.3.2020

Ve dnech 24.2. a 25.2. probíhal ve školní cukrárně kurz listového těsta. Kurz je určen pro žáky druhého ročníku oboru cukrář.

První den jsme si představili listové těsto, jeho výrobu a suroviny, ze kterých se připravuje. Řekli jsme si, jaké výrobky z něho můžeme vyrobit a čím je naplnit. Každý z žáků si vyrobil vlastní těsto a poté si z něj upekli klasické zákusky, jako jsou listové trubičky, francouzské kostky, žloutkové řezy, jablečný závin a listové šátečky, které jsme druhý den naplnili vhodnými náplněmi pro dané výrobky. Druhý den jsme si také ukázali zákusky modernější cukrařiny a připravili i slané výrobky, jako jsou listové trubičky s šunkovým krémem, slané tyčky, listové šneky, párky v těstíčku a ze sladkých výrobků například pařížskou trubičku a listovou kostku s čerstvým ovocem.

Kurz listového těstaKurz listového těstaKurz listového těstaKurz listového těstaKurz listového těstaKurz listového těstaKurz listového těstaKurz listového těsta