Úvod > Aktuality > Japonské stříbro - hovězí maso Wagyu

Japonské stříbro - hovězí maso Wagyu

16.1.2022

Čekání na Ježíška a poslední školní den před vánočními prázdninami jsme si s vybranými žáky tříd K3P, K3 a K2 zpestřili prací s jedním z nejkvalitnějších hovězích mas. Připravili jsme si steaky z vysokého roštěnce, pupku i šťavnaté hamburgery.

Maso plemene Wagyu díky své křehkosti, chuti a vůni nemá konkurenci a je vyhledáváno gurmány z celého světa.

My jsme měli tu možnost pracovat s tímto nejlepším masem díky malé rodinné farmě Müllerovi z Mnětic u Pardubic.

Wagyu farma Müller se chovu tohoto jedinečného japonského skotu věnuje od roku 2004. Zvířata jsou chována v čistém a klidném prostředí. Doba výkrmu je 3 roky.  Díky tomu má maso jedinečnou strukturu a typické mramorování, které zajišťuje výjimečnou šťavnatost, křehkost a nezaměnitelnou chuť.

Pokud i vy máte chuť vyzkoušet steak z tohoto výjimečného skotu nebo se dozvědět něco více o chovu skotu Wagyu, navštivte webové stránky farmy Müllerových. http://wagyufarm.cz/