Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb, Chrudim

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informatici pohlceni virtuální realitou

Informatici pohlceni virtuální realitouDatum konání:
19.10.2021
Datum ukončení:
12.11.2021

Na dno moře, mezi dinosaury, na horskou dráhu, sedadlo pilota boeingu či třeba mezi mrakodrapy – a jaký je váš sen?

Díky virtuální realitě se během pár sekund můžete podívat na místa, o kterých pouze sníte. Své sny a touhy si v úterý 19. 10. splnili prváci z oboru Informatiky s rozšířenou výukou jazyků. Rozděleni na dva silné týmy si užili svoje chvilky ve virtuální realitě v nedalekých Pardubicích ve společnosti VR King – www.vrking.cz, která se zaměřuje na virtuální realitu.

Na začátku byl všem studentům vysvětlen princip a využití virtuální reality včetně funkčnosti a náročnosti počítačových komponentů, které jsou s virtuální realitou spojeny a následně už se na chvíli každý nechal pohltit  - tancem, logikou, hororovou hrou nebo třeba procházkou v oblacích na mrakodrapu. Jak si prváci den s VR King užili, můžete vidět na fotkách.

Informatici pohlceni virtuální realitouInformatici pohlceni virtuální realitouInformatici pohlceni virtuální realitouInformatici pohlceni virtuální realitouInformatici pohlceni virtuální realitouInformatici pohlceni virtuální realitouInformatici pohlceni virtuální realitouInformatici pohlceni virtuální realitou