Úvod > Aktuality > Informatici pohlceni virtuální realitou

Informatici pohlceni virtuální realitou

12.11.2021

Na dno moře, mezi dinosaury, na horskou dráhu, sedadlo pilota boeingu či třeba mezi mrakodrapy – a jaký je váš sen?

Díky virtuální realitě se během pár sekund můžete podívat na místa, o kterých pouze sníte. Své sny a touhy si v úterý 19. 10. splnili prváci z oboru Informatiky s rozšířenou výukou jazyků. Rozděleni na dva silné týmy si užili svoje chvilky ve virtuální realitě v nedalekých Pardubicích ve společnosti VR King – www.vrking.cz, která se zaměřuje na virtuální realitu.

Na začátku byl všem studentům vysvětlen princip a využití virtuální reality včetně funkčnosti a náročnosti počítačových komponentů, které jsou s virtuální realitou spojeny a následně už se na chvíli každý nechal pohltit  - tancem, logikou, hororovou hrou nebo třeba procházkou v oblacích na mrakodrapu. Jak si prváci den s VR King užili, můžete vidět na fotkách.