Úvod > Aktuality > HERE WE GO AGAIN!!!

HERE WE GO AGAIN!!!

17.2.2023
15.3.2023

A je tady další ročník školní soutěže v anglickém jazyce. Tentokrát se do prvního poslechového kola přihlásilo rekordních 32 studentů.

Když uvážíme, že účast je dobrovolná, za vyučující angličtiny musím jednoznačně vyjádřit spokojenost. Pohnutky jsou samozřejmě různé – někdo je soutěživý a chce postoupit do okresního kola, někdo se chce ulít z jiných hodin a někdo má prostě rád angličtinu a chce si ověřit, jak na tom je.

Vzhledem k tomu, že studenti jsou dnes angličtinou obklopeni, jak říkají 24/7, jejich jazyková úroveň se samozřejmě zvyšuje. Proto ani rozřazovací poslech nebyl jednoduchý (odpovídal úrovni jazykové zkoušky CAE). Na jeho základě postoupilo do druhého konverzačního kola nejlepších 12 posluchačů. V tomto kole již tradičně popisovali obrázek a poté samostatně mluvili na vylosované téma a  reagovali na doplňující dotazy vyučujících.

Nezbývá než pochválit a informovat, kdo se 17.2.2023 stal vítězem školního kola. Ke třetímu místu gratuluji Tereze Fenkové ze třídy I3. Na nepopulární druhé příčce se umístil Vojtěch Nevečeřal ze třídy I1 a nejvíce bodů, a tedy i první místo si zasloužil Vojtěch Tomeš ze třídy I1. Za soutěžní komisi bych ještě ráda udělila ocenění za nejlepší mluvní projev Nele Petrowské  ze třídy I1 a ocenění za nejlepší poslech Petru Hlavinkovi ze třídy I2B.

Předpokládám, že všichni soutěžící se o svojí angličtině něco dozvěděli a že je účast v soutěži rozhodně motivuje k tomu, aby na své angličtině ještě více zapracovali. Třeba nám vytřou zrak příští rok. Někteří museli překonat velkou nervozitu a někteří pro změnu museli mluvit na téma, které jim není blízké. Každopádně to všichni zvládli a já jim děkuji za účast a milou společnost. A ještě trochu povzbuzení: The longer you study a foreign language, the more you realize how much you don´t know. I guess you have it the same.

HERE  WE  GO  AGAIN!!!