Úvod > Aktuality > Den virtuální reality u nás ve škole

Den virtuální reality u nás ve škole

26.1.2019

Druhý čtvrtek v novém roce 2019 se naše škola a především učebna 14 proměnila v jeden velký virtuální svět.

Díky společnosti wearevr měli naši studenti možnost si vyzkoušet na vlastní kůži taje, nástrahy a snad i zážitky virtuální reality. Během okamžiku se dostali do mořského světa, kde byli jen pár centimetrů od mořských živočichů, včetně rejnoka a velryby.

V dalších minutách se mohli procházet v Jurském parku a věřte, že dinosaurů se mezi nimi proháněla fůra. Největším a neodvážnějším zážitkem ovšem pro všechny byla asi horská dráha, která absolutně oklamala tělo i mozek.

Studenti se tak mohli seznámit s budoucností ve světě digitálních technologií. Virtuální realita se v dnešní době již tradičně používá v automobilovém průmyslu, lékařství, armádě a spoustě dalších odvětví.

Virtuální realitaVirtuální realitaVirtuální realitaVirtuální realitaVirtuální realita