Úvod > Aktuality > 10 x za památkami UNESCO

10 x za památkami UNESCO

28.4.2024
15.5.2024

Ve dnech 23. 4. – 28. 4. 2024 se žáci naší školy zúčastnili poznávacího zájezdu do Belgie a Velké Británie s názvem 10 x za památkami UNESCO.

Program byl velice pestrý, během naší cesty jsme měli možnost navštívit spoustu zajímavých míst. Zájezd jsme zahájili návštěvou krásného belgického města Bruggy, kde jsme navštívili muzeum hranolek a muzeum čokolády a prohlídky obou muzeí si zpestřili lahodnými ochutnávkami. Další den jsme trajektem dorazili do Velké Británie a hned po příjezdu se prošli po Doverských útesech a navštívili úchvatný hrad Dover. Následovala návštěva malebného Canterbury, tajemného Stonehenge a překrásné královské botanické zahrady Kew Gardens. Poslední den jsme si užili v Londýně, vedle shlédnutí tradičných míst jako Buckingham Palace, Piccadily Circus, Trafalgar Square, Camden Market, Oxford Street, Tower Bridge, St James Park, Westminster Palace a pevnosti Tower jsme měli možnost projet se lodí po řece Temži a zbyl i čas na nákupy dárků. Studenti si výlet velice užili a ocenili možnost procvičit si anglickou konverzaci v hostitelských rodinách.