Úvod > Aktuality > Úspěch v okresním kole soutěže v anglickém jazyce

Úspěch v okresním kole soutěže v anglickém jazyce

20.2.2024
7.3.2024

Daniel Starý a Jan Duray nás úspěšně reprezentovali v okresním kole soutěže v anglickém jazyce v kategorii SOŠ, které se konalo 20. února 2023 na Obchodní akademii v Chrudimi. Naši školu zastupovali studenti z třetího ročníku oboru IT.

Danielovi jeho jazykové schopnosti vynesly skvělé druhé místo a od prvního místa ho dělilo 1,5 bodu. Jan Duray se umístil na čtvrtém místě a ani on nebyl daleko od bronzové příčky -  chybělo mu 0,5 bodu do třetího místa.

Soutěž zahrnovala poslechovou část a ústní část, ve které studenti popisovali a porovnávali obrázky. Kromě toho museli soutěžící bez přípravy mluvit o jednom vylosovaném slově. Danielovi a Honzovi byla přidělena slova WALL a POSTCARD. Tyto úkoly ukázaly jejich schopnost improvizace a rychlé reakce, což jsou důležité dovednosti v ovládání cizího jazyka.

Celkem se soutěže zúčastnilo 8 studentů ze čtyř odborných škol v chrudimském okrese. Naši studenti se mezi nimi rozhodně neztratili a oběma děkuji za vzornou reprezentaci a gratuluji k pěkným výsledkům. Účast v krajském kole je pro Dana zatím otevřená.