Úvod > Aktuality > Exkurze třídy N1 v Praze v České národní bance

Exkurze třídy N1 v Praze v České národní bance

20.2.2024
5.3.2024

Dne 20. 2. 2024 se naši žáci třídy N1 jeli do Prahy navštívit expozici České národní banky “ Lidé a peníze“.

Tato se nachází v historickém trezoru banky a vystavuje významné exponáty týkající se vývoje platidel a peněz od dob jejich počátků až do současnosti. Nejprve jsme shlédli kratší film o vzniku a historii ČNB a jejím poslání a úkolech. V další části jsme si prohlíželi mince a bankovky od nejstarší po nejnovější, zkusili zvednout pravou cihlu zlata a další zajímavosti. K vidění je mince z téměř pravého zlata, važí přes 130 kg a byla vyrobena ke stému výročí vzniku naši měny. Naši studenti tak získali jedinečné informace k peněžnictví v českých zemích, které v takto ucelené formě nelze jinde najít.

Exkurze třídy N1 v Praze v České národní banceExkurze třídy N1 v Praze v České národní banceExkurze třídy N1 v Praze v České národní banceExkurze třídy N1 v Praze v České národní bance