Úvod > Aktuality > SOUTĚŽÍME V ANGLIČTINĚ - ŠKOLNÍ KOLO

SOUTĚŽÍME V ANGLIČTINĚ - ŠKOLNÍ KOLO

15.1.2024

Abychom mohli vybrat zástupce naší školy do okresního kola soutěže v anglickém jazyce, je nutné nejprve uspořádat školní kolo.

Letos proběhlo 20.12.2023 a účastnilo se ho 24 zájemců z maturitních tříd 1. – 3. ročníků. Stejně jako v předchozích letech mělo 2 části. Nejprve náročný poslech, na jehož základě postoupilo do konverzační části 11 nejlepších. Cenné zkušenosti v poslechové části nasbírali zejména žáci prvních ročníků, pro něž byl některý typ úloh novinkou. V loňském roce nás prváci reprezentovali velmi úspěšně v krajském kole, ale letos zvítězily zkušenosti druháků a třeťáků. Po sečtení bodů v obou soutěžních disciplínách se vítězem stal  Vojtěch Tomeš ze třídy I2 (38 bodů). Na pomyslnou bednu se vedle něho postaví Jan Duray ze třídy I3B (37 bodů) a Daniel Starý ze třídy I3A (32 bodů). Vítězům gratuluji a všechny ostatní moc chválím zejména za konverzační dovednosti.

Kdy přesně se bude konat okresní kolo a kolik zástupců nás letos bude reprezentovat, organizátoři ještě upřesní. Zatím víme, že to bude v únoru. Takže ještě máme čas něco zlepšit.

SOUTĚŽÍME V ANGLIČTINĚ - ŠKOLNÍ KOLOSOUTĚŽÍME V ANGLIČTINĚ - ŠKOLNÍ KOLO