Úvod > Aktuality > Zprávy z naší praxe G1

Zprávy z naší praxe G1

Tak už nám to začalo! Veškerá školení a přípravy naší kuchyně jsou u konce.

Začali jsme zostra. V pondělí 1.10. 2018 to byl ještě pomalejší  rozjezd. Výroba vlasových nudlí do polévky se jakž takž vydařila, jablkové knedlíky z tvarohového těsta byly vynikající. Prostě bomba. Všichni jsme ochutnali a musíme uznat, že naše první ovocné knedlíky neměly chybu.

V pondělí 8.10.2018 jsme to rozjeli opravdu na plno. Připravovali jsme bramborové těsto z vařených brambor. Česká kuchyně je úžasná, co příloh a pokrmů můžete vyrobit z jednoho těsta. Vyzkoušeli jsme a ochutnali nejenom bramborové knedlíky, bramborové špalíčky, šumavský knedlík, rautové bramborové špalíčky, ale také plněné bramborové knedlíky se špenátem a cibulkou, slovenské bramborové pirohy plněné uzeným masem se slaninou a cibulkou, italské gnocchi, povidlové taštičky z bramborového těsta, bramborové šišky s mákem, bramborové lokše (placky) a v neposlední řadě i halušky sypané mákem, cukrem a polévané rozpuštěným máslem. A protože oběd bez polévky by nebyl obědem,  vytvořili jsme ještě rajčatovou polévku. A příští pondělí se budeme těšit na těsto kynuté.

Žáci G1Pokrmy od G1Pokrm od G1Pokrm od G1Pokrm od G1Pokrm od G1Pokrm od G1Pokrm od G1Pokrm od G1Pokrm od G1