Úvod > Aktuality > Volba prezidenta nanečisto. Známe vítěze.

Volba prezidenta nanečisto. Známe vítěze.

Datum ukončení:
17.12.2017

V úterý 12. prosince 2017 si žáci SOŠ a SOU obchodu a služeb vyzkoušeli volbu prezidenta. O prezidentský úřad bude v lednu soupeřit Miloš Zeman s osmi vyzyvateli. Jsou jimi bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, diplomat Pavel Fischer, předseda strany Rozumní Petr Hannig, lékař Marek Hilšer, textař Michal Horáček, prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek, bývalý šéf Škody Auto Vratislav Kulhánek a bývalý předseda ODS Mirek Topolánek.

A jak volby na škole dopadly?

Celkem bylo do volební urny vhozeno 182 volebních lístků, z toho bylo bohužel 13 neplatných.

Pořadí kandidátů podle hlasovacího lístku, procentuální zisk hlasů:

Jiří Drahoš 14 %

Pavel Fischer 8 %

Petr Hannig 6 %

Marek Hilšer 2 %

Michal Horáček 11 %

Jiří Hynek 2 %

Vratislav Kulhánek 4 %

Mirek Topolánek 4 %

Miloš Zeman 49 %

Hladký průběh voleb, proškolení voličů a bezchybné sčítání hlasů zajistila volební komise studentů I2 ve složení Tomáš Flachs (předseda), Tomáš Hendrych a Jan Kühr.

Do projektu Studentských prezidentských voleb se zapojilo téměř 400 středních škol z celé České republiky, podle celostátních výsledků zvítězil Jiří Drahoš, na druhém místě Miloš Zeman a třetí místo obsadil Marek Hilšer.

DSCF1634.JPGDSCF1635.JPGDSCF1637.JPGDSCF1640.JPGDSCF1639.JPGDSCF1642.JPG