Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb, Chrudim

Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Víčka sbíráme pro Míšu

Víčka sbíráme pro MíšuDatum konání:
7.12.2016

Míša Tereska je brzy desetiletý chlapec s diagnózou DMO (dětská mozková obrna). Ta mu znemožňuje obyčejný pohyb, takže Míša je upoután na vozík.

Díky neobyčejně obětavé, vynalézavé a statečné rodině a s přispěním nejmodernějších technologií (vyplynuly z kosmického výzkumu!), provozovaných ve špičkových lázeňských zařízeních v Čechách i na Slovensku, se jeho stav postupně zlepšuje. Problém je v tom, že některé z těch nejmodernějších  možností léčení zdravotní pojišťovny nehradí. To je důvod, proč se sbírají víčka.  Rodičům pomohou snížit jejich vlastní náklady, které přesahují 200 000 Kč za rok. Z okolí Chrudimi pro Míšu sbírají víčka základní i mateřské školy.

My Míšu sledujeme a podporujeme více než 3 roky. Začali jsme jako jediná chrudimská střední škola.  Prozatím naše škola Míšovi sebrala 280 kg víček.  Míšova maminka si tu poslední várku odvezla ve středu 7. prosince.  Fotky ukazují, že jich bylo tak akorát do auta, které přijelo.

Míša po novém roce přijde na besedu, už tady dvakrát byl.  Je to ostřílený debatér,  už se účastnil i rozhlasového přenosu. Za rok a půl, co jsme se neviděli, výrazně vyspěl a začal se věnovat dalším sportům.  Více informací o něm si lze přečíst na webových stránkách http://www.obrna.eu/. Uvidíte tam, že i s postižením se dá žít neuvěřitelně bohatý život. A před rodiči Míši smekám.

A děkuji i Vám všem, kteří jste se na sbírání víček ve škole či jinde, podíleli. Má to smysl.

IMG_8790u.JPG