Úvod > Aktuality > VČD Pardubice - předplatné 2019 - 2020

VČD Pardubice - předplatné 2019 - 2020

11.9.2020

Pro všechny předplatitele, kteří neměli možnost navštívit zaplacená představení ve VČD Pardubice z důvodu koronavirové pandemie, jsou vypsány nové termíny náhradních představení. První se koná už příští týden ve čtvrtek.

Všichni diváci musí mít v divadle navlečenou roušku!!!

10. 9. 2020 v 18: 00 „ Sherlock v nesnázích“ (K. Ludwig) - Městské divadlo

Proslulý americký herec William Gillette, legendární představitel divadelního Sherlocka Holmese, pořádá ve svém novém sídle na Štědrý den večírek s kolegy. Prostřednictvím seance na něm chce zjistit, kdo po něm při posledním představení vystřelil a kdo zavraždil vrátného v divadle. Jeho důmyslná venkovská usedlost je plná nevídaných technických vynálezů, které mu pátrání usnadňují někdy více a někdy méně. Například tajný přístěnek u pokoje snadno ukryje nečekaně objevenou mrtvolu, ale odhalí ji zrovna, když přijde policie. Skvěle napsaná komedie hýří situačními vtipy, a přitom nepřestává být napínavá díky překvapivým odhalením a novým zápletkám.

Amerického komediografa Kena Ludwiga (*1950) představilo VČD už komediemi Tenor na roztrhání a Cyrano v Buffalu, na jiných českých scénách se s úspěchem hrála jeho hra Shakespeare v Hollywoodu.

Překlad: Pavel Dominik

Úprava a režie: Janka Ryšánek Schmiedtová