Úvod > Aktuality > Televize NOVA v naší škole

Televize NOVA v naší škole

9.12.2017

Ve středu 6. 12. 2017 se měli žáci tří tříd (K2,Č2P,I2G) možnost setkat se sportovním komentátorem TV Nova Michalem Jinochem. Cílem besedy bylo poznat nejen práci novináře, ale i skutečnosti, které našeho bývalého  studenta vedly k volbě právě této profese.  Michal se o sport a počítače zajímal už od dětství, poté mu pomohla ve vzdělávání naše škola, zavzpomínal na hodiny  češtiny, kde si jako žák 2. ročníku vyzkoušel sportovní komentář. A téma maturitní práce mu seslal sám sportovní Bůh – libovolná sportovní reportáž. Napsat ji mu nedělalo žádný problém, výsledná jednička byla zaslouženou odměnou za studium, které oblasti sportu věnoval .

Součástí setkání byly záznamy sportovních přenosů, informace  o zajímavých sportovních kauzách, o setkáních se známými osobnostmi a odpovědi na otázky, které si žáci připravili. Do rukou se nám dostala i 1. příprava v papírové podobě. Vidět  a slyšet  konkrétního  člověka, který ještě nedávno sedával ve školní lavici, kde nyní sedí oni, je pro ně důkazem, že  vše záleží na jejich vlastním  rozhodnutí a chuti pořádně pracovat.

Jak sám řekl: „Vykonávat práci, která je zároveň zálibou – to přeju každému, to je splněný sen.“

Michalovi všichni přejeme, ať se mu daří. Nyní už budeme vědět, kdo se za hlasem při sportovních komentářích skrývá. To je góóól!

IMG_9411u.jpgIMG_9404u3.jpg20171206_090555u.jpg