Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb, Chrudim

Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Televize NOVA v naší škole

Televize NOVA v naší školeDatum konání:
9.12.2017

Ve středu 6. 12. 2017 se měli žáci tří tříd (K2,Č2P,I2G) možnost setkat se sportovním komentátorem TV Nova Michalem Jinochem. Cílem besedy bylo poznat nejen práci novináře, ale i skutečnosti, které našeho bývalého  studenta vedly k volbě právě této profese.  Michal se o sport a počítače zajímal už od dětství, poté mu pomohla ve vzdělávání naše škola, zavzpomínal na hodiny  češtiny, kde si jako žák 2. ročníku vyzkoušel sportovní komentář. A téma maturitní práce mu seslal sám sportovní Bůh – libovolná sportovní reportáž. Napsat ji mu nedělalo žádný problém, výsledná jednička byla zaslouženou odměnou za studium, které oblasti sportu věnoval .

Součástí setkání byly záznamy sportovních přenosů, informace  o zajímavých sportovních kauzách, o setkáních se známými osobnostmi a odpovědi na otázky, které si žáci připravili. Do rukou se nám dostala i 1. příprava v papírové podobě. Vidět  a slyšet  konkrétního  člověka, který ještě nedávno sedával ve školní lavici, kde nyní sedí oni, je pro ně důkazem, že  vše záleží na jejich vlastním  rozhodnutí a chuti pořádně pracovat.

Jak sám řekl: „Vykonávat práci, která je zároveň zálibou – to přeju každému, to je splněný sen.“

Michalovi všichni přejeme, ať se mu daří. Nyní už budeme vědět, kdo se za hlasem při sportovních komentářích skrývá. To je góóól!

IMG_9411u.jpgIMG_9404u3.jpg20171206_090555u.jpg