Úvod > Aktuality > Soutěž - rozpoznávání potravin

Soutěž - rozpoznávání potravin

6.5.2019

Ve dnech 26. 4. a 29. 4. 2019 probíhala na naší škole odborná soutěž v rozpoznávání potravin rostlinného původu.

Deset skupin potravin obsahovalo celkem 96 vzorků. Žáci vzorky rozpoznávali zrakem, čichem, hmatem a někteří odvážlivci i chutí.

Přečtěte si reakce některých žáků na soutěž. Názory uvádíme v nezměněné podobě.

• Příjemné zlepšení dne po stresu, lehké uvolnění a zopakování co jsme se učili.
  • Zajímavá zkušenost, která nám zamotala hlavy.
  • Bylo zajímavé, že i jednoduché věci, se kterými se běžně setkáváme, bylo těžké poznat. Celkově nás to bavilo a bylo to přínosné.
  • Bylo to hezké a bylo krásné zpestření hodiny. Mělo by to být častěji.
  • Bylo to dobré, ale moc odborné názvy.

Na závěr několik odlišných názorů

• Zbytečně těžké
  • Rýže byla blbost, super nápad, zpestření výuky, moc druhů koření a těžké bylinky.
  • Skoro nic jsem nevěděla, moc příjemný to nebylo a bylo to docela nudný, ale pořád lepší než se nějak učit.

Soutěže se zúčastnily třídy C1, C2, C3, G1, G2, Č1P, Č2P, Č3P, K1, K2, K3.

Výsledky soutěže zveřejníme do 15. 5. 2019 a výherce se může těšit na věcnou cenu.

Komise odborných předmětů.

Soutěž - rozpoznávání potravinSoutěž - rozpoznávání potravinSoutěž - rozpoznávání potravinSoutěž - rozpoznávání potravinSoutěž - rozpoznávání potravin