Úvod > Aktuality > Soutěž Finanční gramotnosti

Soutěž Finanční gramotnosti

15.1.2020
28.1.2020

V průběhu měsíce prosince proběhlo on-line formou školní kolo dalšího ročníku celostátní soutěže Finanční gramotnosti vyhlášené MŠMT ČR, kterého se zúčastnilo 215 žáků naší školy.

Soutěž prověřuje teoretické i praktické znalosti v oblasti finanční gramotnosti, např. tvorba rodinného rozpočtu, stanovení hodnoty majetku, řešení reklamací, měření inflace, určení výše splátek úvěru nebo posouzení výhodnosti poskytování půjček. Limit pro vyplnění testu byl
max. 30 minut a o výsledku rozhoduje nejvyšší počet správně zodpovězených otázek a nejkratší čas.
Na prvních třech místech se umístili žáci nejvyšších ročníků: Tereza Jandová (N2), Kryštof Kacer a Ondřej Kusý (I4). Jmenovaní postupují do okresního kola, ve kterém budou všichni společně tvořit soutěžní tým.

Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších kolech soutěže.

Soutěž Finanční gramotnostiSoutěž Finanční gramotnosti