Úvod > Aktuality > Projektové odpoledne pro ZŠ Sladkovského Chrudim

Projektové odpoledne pro ZŠ Sladkovského Chrudim

8.11.2022
27.11.2022

V úterý 8. listopadu navštívili v rámci projektových dnů naši cukrárnu žáci osmého  ročníku ZŠ Sladkovského Chrudim.

Spolu se svou paní učitelkou se zúčastnili instruktáže na téma listové těsto. Paní učitelka OV Jana Matějů za asistence žáků třetího ročníku oboru cukrář předvedli výrobu listového těsta a možnosti jeho využití jak ve sladké, tak ve slané úpravě. Sladké i slané všem přítomným chutnalo. Vždyť  takové listové trubičky, koláčky plněné ovocem, záviny s lesním ovocem a višňovým gelem, košíčky s tvarohovým krémem a ovocem, jablíčka v županu, šátečky  a slané šneky, slané tyčinky přece nemají chybu.