Úvod > Aktuality > Projekt Implementace krajského akčního plánu Pardubického kraje II.

Projekt Implementace krajského akčního plánu Pardubického kraje II.

9.2.2023
27.2.2023

V rámci projektu Implementace krajského akčního plánu Pardubického kraje II. proběhl ve středu 8. 2. 2023 projektový den pro žáky ze ZŠ Dr. Jana Malíka 958, Chrudim.

Žáky základní školy provázeli celým tematicky zaměřeným projektovým dnem učitelé OV Martin Halámka, Lucie Lietavcová, Karel Dufek a Ota Dušek.

Naši učitelé se zaměřili na přípravu pokrmů pomocí moderních technologických zařízení používaných v gastronomických provozech. Chlapci a děvčata pod odborným dohledem připravovali krevety s guacamole a toastem, bramboráčky, vdolečky, trhané vepřové se zeleninou a dipem v tortille, kuřecí rolády  plněné, kuřecí smažené v tempura těstíčku. A v neposlední řadě to byla sous vide vepřová kotleta s mrkvovým a bramborovým pyré, čokoládový fondant a mini koblížky. Jednotlivé pokrmy byly připravovány pomocí konvektomatu, holdomatu, indukčního a sklokeramického sporáku.

Další novinka v naší škole, elektrická multifunkční pánev, byla účastníkům projektu předvedena v hlavní kuchyni. Všechny spotřebiče, na kterých žáci pracovali, splňují požadavky moderní kuchyně. Pečení, vaření, blanšírování, fritování, restování, vaření přes noc a to vše s dokonalým výsledkem, s úsporou energií a času.

Projekt Implementace krajského akčního plánu Pardubického kraje II.Projekt Implementace krajského akčního plánu Pardubického kraje II.Projekt Implementace krajského akčního plánu Pardubického kraje II.Projekt Implementace krajského akčního plánu Pardubického kraje II.Projekt Implementace krajského akčního plánu Pardubického kraje II.Projekt Implementace krajského akčního plánu Pardubického kraje II.Projekt Implementace krajského akčního plánu Pardubického kraje II.Projekt Implementace krajského akčního plánu Pardubického kraje II.Projekt Implementace krajského akčního plánu Pardubického kraje II.Projekt Implementace krajského akčního plánu Pardubického kraje II.Projekt Implementace krajského akčního plánu Pardubického kraje II.