Úvod > Aktuality > Poznávací výlet do Vídně

Poznávací výlet do Vídně

9.11.2022

Ještě, než začaly podzimní prázdniny, vyrazili studenti na výlet do Vídně.

Přivstali si do nevlídného počasí, ale jen, co vytáhli nohy z vyhřátého autobusu na pěší procházku vídeňskými ulicemi, se obloha vyjasnila. Čekal je slušný okruh s mnoha zajímavými zastávkami.

Začali u královského zámku Schönbrunn, který je opravdovým skvostem s nádhernými zahradami. Není divu, že si mnoho panovníků (včetně Marie Terezie či Františka Josefa) toto místo oblíbilo a často se sem vraceli a zámek i zahradu rozšiřovali do dnešní podoby. Bylo těžké se s touto krásnou budovou loučit, ale museli jsme pokračovat dál. Čekal nás Wagenburg, tedy bývalá zimní jezdecká škola se sbírkou císařských kočárů, saní a nosítek. Následoval neméně honosný Hogburg, ze kterého byla svého času řízena celá Habsburská říše. Po architektonickém a zahradnickém zážitku jsme se přesunuli do Umělecko-historického muzea. Po celém dni poznávání bylo třeba si odpočinout a kde jinde než v Prátru? Být ve Vídni a nevidět obří kolo nelze, stejně tak nesměla chybět ani vídeňská kavárnička a třeba i vyhlášený sachr.

Vídeň je krásná nejen před Vánocemi, ale i na podzim. Za to ranní vstávání i pozdní návrat to rozhodně stálo!

Poznávací výlet do Vídně Poznávací výlet do Vídně Poznávací výlet do Vídně Poznávací výlet do Vídně Poznávací výlet do Vídně