Úvod > Aktuality > Pokrok nezastavíš!

Pokrok nezastavíš!

9.9.2019
25.9.2019

Pondělí 9. 9. bylo sice dnem deštivým, ale my jsme netrpělivě od sedmé hodiny ranní očekávali příjezd FAB experience kamionu z Brna, abychom mohli se všemi třídami informatiků poznat taje nových technologií v praxi.

Během celého dne se v přívěsu kamionu vystřídaly všechny ročníky oboru Informatika s rozšířenou výukou jazyků, kde mohli vidět v praxi – elektronový mikroskop, modelovací frézku, laserovou řezačku, 3D tiskárny, kooperativního robota nebo třeba řezací plotter a termolis.

Cílem této velké návštěvy bylo seznámit žáky s těmito přístroji v praxi a ukázat jim, co vše se dá vytvořit s kouskem folie, dřevotřísky nebo třeba s filamenty – a věřte, že kolikrát jsme prostě nevěřili vlastním očím!   A kdo ví, možná to byla trošku kampaň jak přilákat naše studenty na VUT v Brně.