Střední odborná škola a Střední odborné učiliště obchodu a služeb, Chrudim

Fulltextové vyhledávání

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > PIŠQWORKY – Slavíme vítězství a postup na krajské kolo!!!

PIŠQWORKY – Slavíme vítězství a postup na krajské kolo!!!Datum konání:
3.12.2018

V oblastním kole PIŠQWOREK, které se konalo na naší škole 19.11.2018, se podařilo zvítězit domácímu týmu Ajťáci mazáci!!!

Tým ve složení Tomáš Hrubý, Jakub Janeček, Jan Prokeš, Ondřej Buřval a Josef Kyncl tak postupuje na krajské kolo, které se bude konat 29.11.2018 v Pardubicích. Náš druhý tým Ajťáci zelenáči hrál ve složení Matouš Svárovský, Michael Remeš, Michal Zvolánek, Tomáš Flachs a Lukáš Kohoutek a vypadl ve čtvrtfinále. Týmům děkujeme za reprezentaci školy a "mazákům" přejeme hodně štěstí v Pardubicích.

Oblastním koordinátorem turnaje byl Jan Malíř, který také napsal velmi pěkný článek o turnaji na naší škole. Na článek se můžete podívat zde https://www.pisqworky.cz/novinka/2193-ajtaci-mazaci-smazli-na-chrudimske-sos-a-sou-obchodu-a-sluzeb-carlovce-a-postupuji-do-kraje , nebo si ho můžete přečíst na následujících řádcích.

Článek od Jana Malíře:

Ajťáci mazáci smázli na chrudimské SOŠ a SOU obchodu a služeb Carlovce a postupují do kraje

Pro Chrudim byl 19. listopad specifický svými nízkými teplotami a příchodem prvního sněžení. Pro 45 hráčů piškvorek byl však dnem, kdy se rozhodovalo na chrudimské SOŠ a SOU obchodu a služeb, kdo z nich postoupí z oblastního kola pIšQworek do kola krajského. Byl to turnaj plný překvapení a vítězných pokřiků. Ale ani ty nestačily týmu Carlovci na domácí Ajťáky mazáky. Do půl dvanácté bylo rozhodnuto. Ajťáci mazáci smázli vše, co jim přišlo pod ruku.

K osmé hodině ranní se začaly přesouvat chrudimské týmy z chladného venkova do vyhřátých prostor SOŠ a SOU obchodu a služeb. Po vstupu do školy je uvítalo několik schodů, které hravě překonaly a po zabočení doprava se odebraly do třídy, která byla připravena jen pro ně. Poté už vše nabralo rychlého spádu. Prezence, prezentace, rozdělení do skupin a samotná hra.

Během zápasů ve skupinách vládlo ještě nefalšované přátelství. Důvodem byla vysoká jistota postupu do play-off. Z devíti týmů vypadával totiž pouze jeden a všechny hráče tedy uklidňovala myšlenka: „Jaká je pravděpodobnost, že to budeme zrovna my?“. Nakonec to ovšem jeden tým být musel a tím nešťastným byla Zemědělka ze SŠZ a VOŠ Chrudim. Do play-off se alespoň probojoval její sesterský tým Zemědělka A, který měl ale částečnou vinu na nepostupu Zemědělky B. Jako kdyby Zemědělka A zpytovala svědomí, rozhodla se v tom své druhy nenechat samotné a ihned poté vypadla v prvním kole play-off také. 

Překvapením byla i prohra Lubanova komanda z Hotelové školy a SPgŠ a ZŠ s.r.o. Chrudim, jakožto nejlepšího týmu ve skupině, se svými spolužáky z týmu Carlovci, který se dostal do play-off pouze díky šťastnému losu do čtyřčlenné skupiny. Nejvíce ovšem překvapil tým Pět Piškotýřů složený z žáků MŠ a ZŠ Na rovině v Chrudimi, který se stal postrachem turnaje. I ti nakonec ale narazili a překážkou jim byl v semifinále opět překvapující tým Carlovci. Jejich nadšení po výhře se nedalo přehlédnout: „Jo! A máš to! Vyhrál jsem nad desetiletou holčičkou!“ zvolal nadšeně jeden z Carlovců, kterého však okamžitě přepadl pocit lítosti a spustil svou omluvnou poezii.

Ve druhém semifinále zvítězil domácí tým Ajťáků mazáků a zajistil si tak postupové místo do krajského turnaje. Bylo tedy rozhodnuto, kdo postupuje dále, a kdo nikoli. Ovšem stále se muselo rozhodnout o konečném pořadí týmů.

O třetí příčku bojovalo Pět Piškotýřů proti Vidlákům, o celkové vítězství v turnaji hráli Ajťáci mazáci proti Carlovcům. Jak toto může dopadnout? Samozřejmě, že jedině pořádnou rvačkou (na hracím poli). Jak už tomu ovšem bývá, domácím je prostředí pozitivně nakloněné a vyšší síly se zde vložily do souboje koleček a křížků. Z těchto zápasů odešli nakonec vítězně Ajťáci mazáci jakožto vítězové celého turnaje a Vidláci se svým bronzovým umístěním.

 

Pořadí týmů:

1. místo: Ajťáci mazáci (SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim) ve složení: Tomáš Hrubý, Jakub Janeček, Jan Prokeš, Ondřej Buřval, Josef Kyncl

2. místo: Carlovci (Bohemia – HŠ a SPŠ a ZŠ s.r.o.) ve složení: Dominik Šafra, Michael Šebela, Vojtěch Prokš, Dominik Vaněk, Tomáš Polák

3. místo: Vidláci (SŠZ a VOŠ Chrudim) ve složení: Eliška Doležalová, Tadeáš Štěpánek, Jan Novotný, Ondřej Málek, Tereza Němcová

PIŠQWORKY - oblastní koloPIŠQWORKY - oblastní koloPIŠQWORKY - oblastní koloPIŠQWORKY - oblastní koloPIŠQWORKY - oblastní koloPIŠQWORKY - oblastní koloPIŠQWORKY - oblastní kolo8.jpgPIŠQWORKY - oblastní koloPIŠQWORKY - oblastní koloPIŠQWORKY - oblastní koloPIŠQWORKY - oblastní koloPIŠQWORKY - oblastní koloPIŠQWORKY - oblastní koloPIŠQWORKY - oblastní kolo