Úvod > Aktuality > Páteční dopoledne v divadle

Páteční dopoledne v divadle

Datum ukončení:
16.12.2017

Do Chrudimi opět zavítalo Divadlo různých jmen a my jsme nemohli chybět. Dramatizaci díla francouzského prozaika Romaina Rollanda PETR A LUCIE zhlédlo více než sto žáků naší školy.

Příběh mladé milenecké dvojice, který se odehrává za 1. světové války v Paříži, byl zarámován výstupy pouličních zpěváků, kteří diváky průběžně seznamovali s vývojem událostí.

Zatímco na jedné straně stojí Lucie živící se malováním kýčovitých obrázků na zakázku, na straně druhé je vyobrazena Petrova rodina – rodiče podporující syny v obraně vlasti a bratr Filip, voják vracející se později z války s vážnými doživotními následky.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o zpracování známého literárního díla, většina žáků věděla, že děj končí smrtí milenců pod troskami chrámu. Závěrečná scéna ale nebyla nijak zvlášť zvýrazněna, zvuky sirény vyzývající lidi k odchodu do krytu byly slyšet i zde, ale žádné zboření chrámu, žádní k sobě schoulení zamilovaní mladí nevinní lidé. Konec jejich života byl zmíněn vícekrát, ale žáci zhodnotili, že některé části hry by bylo možno zahrát jinak.

Názory na výkony herců se lišily, někomu se nejvíce líbila pohledná Lucie, jiným Petrův bratr Filip, který svými výstupy odsuzoval válčení. Někoho zase zaujaly francouzské písničky.

A o co jde především:  abychom se učili hodnotit, abychom uměli rozlišit dobré od špatného a abychom se uměli chovat správně na kulturních akcích.

IMG_0494.JPGIMG_0518.JPGIMG_0523.JPG