Úvod > Aktuality > Kurz – Čajové pečivo

Kurz – Čajové pečivo

3.3.2020
9.3.2020

Ve dnech 2. a 3. 3. 2020 se ve školní cukrárně uskutečnil kurz Čajového pečiva. Tento kurz byl určený pro žáky prvního ročníku.

Jelikož už je nějaký ten pátek po vánocích, tak jsme tento kurz pojali jako velikonoční pečení a pečení za pomocí zdravých surovin. K tomu jsme používali špaldovou a kukuřičnou mouku, ovesné vločky, třtinový cukr, oříšky a dokonce i mrkev a zázvor. První den jsme si napekli korpusy, promazali trvanlivými náplněmi. Druhý den jsme se pustili do polévání a zdobení výrobků. Vyráběli jsme klasické vanilkové rohlíčky, linecké kytičky, ale také husarské koláčky, špaldová kolečka, hřebíčkové sušenky, mrkváče a spoustu dalších druhů. Bylo vidět, že si na pečení a hlavně na zdobení dali opravdu záležet.