Úvod > Aktuality > Jsem hrdá na naše studenty! #saveivanka

Jsem hrdá na naše studenty! #saveivanka

13.5.2019

Ne vždy a za všech okolností. Ale nyní ano. Pod slupkou lecjakého drsňáka vykoukla jemnější poloha a já jsem za to vděčná.

Seznámila jsem studenty s akutně zřízeným účtem a kampaní „Save Ivanka“ – „Zachraňte Ivanku“. Životními zkouškami těžce prověřovaná mladá žena, Ivanka Danišová, se narodila v roce 1987 jako jedna z trojčat. Má závažnou a vzácně se vyskytující formu fyzického postižení, kterým trpí pouze desítky lidí na celém světě (Goldenharův syndrom). Chybí jí některé kosti (a nejen ty) v oblasti obličeje. Lékaři jí dávali rok života. Přes 5 operací obličeje, 4 operace srdce a tři ataky leukémie dokázala překonala fyzické i psychické potíže, vystudovat práva a pracuje. Vyřešila hluchotu. A hlavně – dokázala najít ve světě způsob, jak svůj obličej zrekonstruovat, místo a lidi, kteří to umí udělat. Sehnala si na to peníze. Podrobnosti jsou na webové stránce  https://saveivanka.org/cs/homepage-cz/ .

A přišla další komplikace -  potřebuje nutně, velice akutně sanovat čelistní kloub. Bez této operace její kostní implantáty nemohou fungovat. Nemohla by jíst, pít, mluvit… Stav se musí řešit bezodkladně, je ohrožující a silně bolestivý. Tuto velice delikátní operaci dokážou udělat pouze na klinice v Chicagu, v USA. Cenu operace vypočítali na cca 168 tisíc dolarů. Ivančina zdravotní pojišťovna ji neuhradí, takže bylo třeba získat 3,86 milionu Kč od veřejnosti.

Termín operace je stanoven na květen 2019. Od 13.4.2019 přicházely na transparentní účet peníze. Úkolem bylo vybrat onu částku do 3.5.2019. I díky našim 6500 Kč se to podařilo. V odpoledních hodinách dne 2.5.2019 částka na účtu přesahovala 4,3 miliony Kč. Podařilo se nemožné, za 17 dní se potřebný obnos vybral od drobných dárců. Ivanka může nastoupit operaci!  S obrovskou podporou veřejnosti (počet dárců přesáhl 10380) se jistě vše dobře zdaří a Ivanka bude moci žít důstojný život! Nepochybuju, že o ní ještě uslyšíme!

Jsou třídy, které jsou hrdé na částku, kterou mezi sebou dokázali vybrat a budou chtít, aby se vědělo, k jakému výkonu se jejich kolektiv vypjal. Jiné třídy to mají jinak. Všichni reagovali podle svých možností. Důležité je, že kromě vlastních příspěvků se mnozí rozdělili s rodinou a známými o znalost a inspirovali i ostatní k samostatnému vložení vlastních příspěvků na zmiňovaný účet. Všem, kteří přispěli, ještě jednou a ze srdce děkuji. Překvapí, že nejvíce se vybralo ve třídách, kde se nejobtížněji učí. Třída K3 mezi sebou vybrala 1060 Kč a 837 Kč se shromáždilo ve třídě Č3P. Nečekané, překvapující a naději vzbuzující.

Celkem jsme, ve dvou vlnách, přispěli částkou 6500 Kč s datem připsání peněz 29.4. a 2.5. Úžasné, chvályhodné, lidské a následováníhodné. Jsem si vědoma síly dobrých příkladů a toto je, bezesporu, jeden z nich. Podrobnosti o pohybu na transparentním účtu JUDr. Ivanka Danišová (000000-4022329083/0800) lze vyčíst na výšeuvedené webové adrese. Ona neměla jinou možnost a o  pomoc národ poprosila. Jsem ráda, že to vyšlo. Síla lidskosti je obrovská.

Alena Janáková

#saveivanka#saveivanka#saveivanka

Manažerka projektu“ #saveivanka“ Kateřina Etrychová poděkovala prostřednictvím pana
ředitele všem, kteří se na podpoře podíleli a zde je text:

Vážený pane řediteli,

dovolte mi, abych Vám ze srdce poděkovala za celý tým kampaně Ivanky Danišové za Vaši úžasnou pomoc.

Nesmírně si vážíme toho, že tolika studentům z Vaší školy není lhostejná těžká situace jiného člověka a že se dokáží rychle zapojit do důležitého projektu.

Peníze, které jste vybrali a které paní profesorka Alena Janáková vložila na Ivančin účet (4000 Kč a posléze 2500 Kč) použije Ivanka na úhradu své operace v USA a na nutné výdaje s ní spojené.

Budeme rádi, pokud budete Ivančin příběh dál sledovat na sociálních sítích (FB/IG), kam budeme přidávat pravidelně novinky. Je to možnost pozorovat v běhu, jak málo od jednoho jediného člověka může jinému zásadním způsobem změnit, a dokonce zachránit život.

Srdečně,

Kateřina Etrychová