Úvod > Aktuality > CBA Team Challenge

CBA Team Challenge

20.4.2022
8.5.2022

Naši studenti zápolili ve středu 20. dubna po dvou letech odmlky z důvodu epidemiologické situace o novou prestižní trofej CBA Team Challenge, ve školícím centru Abzac v Brně.

Soutěže se zúčastnilo přes 100 středoškoláků z gastronomických škol, takže konkurence byla opravdu velká. Studenti během pandemie přirozeně ztratili spoustu gastronomických návyků, pracovní rutinu, profesionalitu včetně komunikace. Přesto se nám podařilo dát dohromady dokonce dva týmy po 4 studentech.

• V kategorii Fernet STOCK Cocktail Competition Připravit lehký letní long drink na bázi likéru Fernet STOCK. Naši školu reprezentovali: Eliška Machová a Karel Král.
  • V kategorii Dilmah Tea Mixology Teatender Competition připravit alkoholický long drink na bázi čaje nebo čajového elixíru - Nikola Ročková a Aneta Bartůňková.
  • V kategorii Reserva Junior Mistr Kávy. Připravit espresso a cappuccino: Iveta Mašová a Denisa Janoušková.
  • A v kategorii Starobrno Beer Competition. Absolvovat vědomostní test a načepovat pivo dvěma různými technikami: Marie Kotoušová a Dalibor Gabčo.

Pro všechny studenty to byla první zkušenost se soutěžním prostředím, někteří obstáli lépe, u některých zafungovala tréma a množství lidí. Přesto mají studenti chuť soutěžit znovu. Získali jsme všichni spoustu zkušeností a víme, že je potřeba se na soutěž opravdu pilně připravit a to souvisí s investicí osobního volna potřebného k nácviku na soutěž.

CBA Team ChallengeCBA Team ChallengeCBA Team ChallengeCBA Team ChallengeCBA Team Challenge